II Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy

Ponad stu zawodników z całej Polski uczestniczyło w Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju Szachowym , rozgrywając 9 rund, każdy w swojej grupie wiekowej. II Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy zorganizował Ośrodek Wspierania Rodziny w Andrychowie we współpracy z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Zawodnicy spotkali się w niedzielę, 7. grudnia w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Turniej przeprowadzono w systemie szwajcarskim, który polega na bezpośrednich pojedynkach pomiędzy uczestnikami.

Zawodnicy zmierzyli się w trzech grupach wiekowych:

- grupa a (dziewczęta i chłopcy) - rocznik 1998 i młodsi (do lat 16)
- grupa b (dziewczęta i chłopcy) - rocznik 2002 i młodsi (do lat 12)
- grupa c (dziewczęta i chłopcy) - rocznik 2006 i młodsi (do lat 8)

Wręczanie nagród rozpoczęto od nagród dla najmłodszego i najmłodszej szachistki. Następnie przyznano wszystkim uczestnikom grupy C pamiątkowe medale uczestnictwa w turnieju.

W każdej grupie przyznano również pamiątkowe puchary za miejsca od 1 do 3, a także okolicznościowe dyplomy.

To nie koniec nagród, bo miejsca od 1-8 nagradzane były nagrodami rzeczowymi. Oprócz tego, wcześniej, podczas turnieju każdy jego uczestnik otrzymał mikołajkowy upominek.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie oraz pracownicy OWR na czele z dyrektor Martą Kajzer. Sędzią głównym turnieju był Adam Madej. Pomagali mu sędziowie pomocniczy - Robert Ślęzak i Jakub Irach. Turniej wspierała również Rada Rodziców OPP wraz z przewodniczącą Rady Rodziców OPP - Beatą Smolec.

Nagrody wraz z dyrektor OWR Martą Kajzer wręczała dyrektor biura burmistrza Agnieszka Gierszewska.

Tradycyjnie - wyniki turnieju dostępne są na stronie chessarbiter.com

Jak było? Zapraszamy na fotoreportaż!

 

Ośrodek Wspierania Rodziny, 34-120 Andrychów, ul. Metalowców 10, Telefon/Fax: 33 8752429, E-mail: owr@andrychow.pl